شروع به کار با وردپرس

بنام خدا

قراره اینجا محلی باشه برای نوشته های پراکنده من ، تجربیاتم که احتمالا به درد بقیه هم خواهد خورد . شاید هم روزی خودم برگردم و این مسائل به کارم بیایند .

ساخت یک سایت

برای ساخت یک وبسایت اختصاصی . ابتدا باید Domain اختصاصی خودمون رو ثبت کنیم .برای ساخت دامنه ir. این منظور ابتدا به سایت nic.ir میریم . یک حساب کاربری باز میکنیم . سپس از یکی از نمایندگی های مجاز استفاده میکنیم و دامنه مورد نظرمون رو می سازیم .

در سایت nic.ir در قسمت مدیریت رابطه های مجاز ، در همه موارد رو بر روی «شناسه های آشنا و نمایندگان » رو تیک میزنیم .

در قسمت مدیریت فهرست شناسه های آشنا ، شناسه نماینده ای که ازش خرید کردیم رو وارد میکنیم .

حدود ۲۴ ساعت بعد ( اگر به تعطیلات و بین التعطیلین و … نخوریم) دامین ما آماده میشه و به ما اطلاع داده میشه .

دامین فقط یک آدرس هست که هر کسی روش کلیک کرد ، به سایت ما وصل بشه . اما خود سایت بر روی یک کامپیوتر به اسم هاست قرار داره . برای داشتن یک هاست میتونیم از هاست های رایگان یا از هاست اختصاصی با پرداخت پول بهره مند بشیم .

سروری که هاست ما رو تامین میکنه دارای یک IP اختصاصی هست . با رفتن به یک free DNS hosting مثلا به http://freedns.afraid.org/ میتونیم با معرفی دامین و هاستمون اونها رو به هم وصل کنیم . اما معمولا هاست خودش یک DNS Server داره که میتونیم همونو به سایت nic.ir معرفی کنیم .

راه اندازی ورد پرس

خب تا اینجا ما یک هاست و یک دامین داریم . معمولا هاست ها استفاده از ورد پرس رو حمایت میکنند . میتونیم از طریق خود سایت قالب ورد پرس رو نصب کنیم .

یکی از theme ها رو انتخاب کنیم و در انها با نصب افزونه wp-parsidate کل قالب برای ما فارسی و راست چین میشه .

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *